Biz Kimiz

Hafıza Merkezi

Hafıza Merkezi, hafıza eğitimi uzmanı Sinan Yılmaz tarafından 1997 yılında kurulan ve hafıza teknikleri destekli online eğitimler veren bir kurumudur.

Merkezimizin hedefi, bireylere ve kurumlara hafızanın çalışma prensiplerini öğreterek kolay ve kalıcı öğrenmenin yollarını göstermektir.

En kısa ifadeyle hedefimiz: Unutmayı unutturmaktır!

Misyonumuz nedir?

Misyonumuzu şöyle maddelememiz mümkündür:

1- Hafıza eğitimi konusunda insanımızı bilinçlendirmek ve hafızayı etkin kullanmanın tekniklerini öğretmek.

2- Hafıza teknikleri destekli online eğitimler hazırlamak.

3- Hafıza teknikleri destekli uygulamalar hazırlamak. Bilhassa hafıza teknikleriyle yabancı dil kelime ezberleme uygulamaları hazırlayarak kelime ezberlemeyi problem olmaktan çıkarmak. Merkezimiz tam 10 dilde hafıza teknikleriyle kelime ezberi uygulamaları hazırlamıştır. Bu diller: İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca, İspanyolca, İtalyanca ve Hollandacadır.

4- Bireysel ve kurumsal seminerler vermek.

Amacımız nedir?

Amacımızı şöyle maddelememiz mümkündür:

1- Hafızanın eğitilebileceğini ispat ederek hafıza eğitimi tekniklerini bireye öğretmek ve uygulatmak.

2- Yabancı bir dilin öğrenilmesinde en önemli ve en zor dönemeçlerden biri olan gramer ve yeni kelime ezberini kolaylaştırmak, hatta bunu eğlenceli bir hale getirmek.

3- Arapçayı ve okul derslerini hafıza teknikleriyle öğretmek.

4- Hızlı okuma tekniklerini bireye uygulatarak okuma hızını artırmak.

Merkezimiz, hazırlamış olduğu online eğitimler ve uygulamalarla Türkiye’de ilk ve tektir. Eğitimlerimizi ve uygulamalarımızı incelediğinizde bizlere hak vereceksiniz.