Hafıza Teknikleri Eğitimi

Hafıza Merkezi olarak bizler, birçok kuruma “Hafıza Teknikleri Eğitimleri” verdik ve vermeye devam etmekteyiz. Bu eğitimlerin amacı, hafızayı etkin kullanmanın sistemini bireye öğretmek ve bu sayede kolay ve kalıcı öğrenmenin tekniklerini bireye uygulatmaktır. Bu sayede birey, hafızasını ve beynini daha etkin kullanmakta ve bunun bir neticesi olarak okulunda ve işinde çok daha başarılı olmaktadır.

Hafıza teknikleri eğitimimiz 16 ders üzerinden verilmekte ve bu 16 ders 8 günde tamamlanmaktadır. İsteyen kurumlara 8 günden sonra branş eğitimleri de verilmektedir. Branş eğitimlerinde, kurumların ezberlemek istediği bilgiler Hafıza Merkezinin kurucusu ve hafıza uzmanı olan Sinan Yılmaz tarafından kursiyerlere ezberletilmektedir. Her tip bilgi bu branş eğitimlerinde ezberletilmekte ve bu sayede hafıza eğitiminin hayata olan aksi gösterilmektedir.

 

Kurumsal eğitimlerin detayını görüşmek üzere Merkezimizi arayabilir ve bizleri tanıtım seminerlerine davet edebilirsiniz. Bu seminerlerde Merkezimizin kurucusu Sinan Yılmaz hafıza gösterileri yapmakta ve sistemi tanıtarak merak edilen soruları cevaplandırmaktadır.

16 saatlik ana eğitimin ders programı şu şekildedir:

DERS
1-2
HAFIZANIN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ – ÇAĞRIŞIM METODU DERS
9-10
CÜMLE EZBERLEME METODU
DERS
3-4
EV EŞYALARI METODU-EKLEME METODU DERS
11-12
MOTİFLEME TEKNİĞİ İLE CÜMLE EZBERLEME METODU
DERS
5-6
RAKAMSAL HARF METODU DERS
13-14
KONUŞMA EZBERLEME – KONU EZBERLEME
DERS
7-8
HAFIZA CETVELİ METODU DERS
15-16
GENEL TEKRAR